با یک قوطی رنگ چه‌کار می‌توان کرد؟

1401/02/13 در ساعت 20:47:22

هنگامی که خانه یا وسایل خانه را نقاشی می کنید، اگر ته قوطی رنگی باقی ماند، آن را دور نریزید، نگویید این رنگ به چه دردی می خورد. با همان میزان کم هم می توان کارهای جالبی انجام داد.

با یک قوطی رنگ چه‌کار می‌توان کرد؟

برترین ها: هنگامی که خانه یا وسایل خانه را نقاشی می کنید، اگر ته قوطی رنگی باقی ماند، آن را دور نریزید، نگویید این رنگ به چه دردی می خورد. با همان میزان کم هم می توان کارهای جالبی انجام داد. در این زمانه گرانی ها باید تا می توان اقتصادی فکر و رفتار کرد. ما در اینجا می خواهیم به شما یاد بدهیم چگونه از یک قوطی رنگ کوچک برای زیباسازی خانه خود استفاده کنید. بیشتر از 20 ایده در اینجا ذکر کرده ایم که برای هر خانه و آپارتمانی کاربرد دارند. 

1.    اتاق خواب+ رنگ زیاد= دیوار طرح‌دار

اگر قرار است اتاق خواب خود را رنگ کنید و در کنار آن یک قوطی رنگ سفید هم دارید، توصیه می کنیم این طرح را اجرا کنید. البته پیش از هر چیزی باید صبر و حوصله زیاد داشته باشید. باید ابتدا با نوارچسب های مخصوص نقاشی دیوار، طرح مورد نظر را روی دیوار بچسبانید. برای اینکه طرح تمیز و درست و دقیق از آب در بیایید، ابتدا فقط یکی از رنگ ها را بزنید و پس از خشک شدن کامل آن، رنگ دوم را بزنید. 
 


2.    اتاق خواب+ رنگ کم= نوسازی گچ‌بری ها

اگر فقط یک قوطی رنگ دارید و می خواهید در دیوارهای اتاق خواب تحولی ایجاد کنید، به فروشگاه های رنگ و ابزار بروید و گچ‌بری های ساده و ارزان بخرید و روی دیوار نصب کنید. سپس با آن یک قوطی رنگ سفید، آنها را رنگ کنید. اگر دیوارهای اتاق سفید هستند، گچ‌بری ها را توسی یا خاکستری رنگ کنید. 
 


3.    اتاق خواب+ رنگ کم= دراور با طرح هفتی‌هشتی

کمد، کشو یا دراور اتاق خواب را می‌توانید با یک قوطی رنگ طرح‌دار و زیبا کنید. برای این منظور با کمک چسب های پهن می توانید طرح هفتی‌هشتی روی آن ایجاد کنید و سپس با کمک دو  رنگ آن را نونوار کنید. یا اگر این طرح برایتان سخت است، طرح راه‌ راه‌ ساده را امتحان کنید. 
 


4.    اتاق خواب+ رنگ کم= اکسسوری جدید

برای اینکه همه وسایل روی میز آرایش شما یکدست باشند و با نگاه به آنها این تصور ایجاد شود که همه یکجا خریداری شده اند، می توانید با یک قوطی رنگ سفید آنها را نقاشی کنید. همه را سفید رنگ کنید و پس از اینکه کاملا خشک شدند، روی میز بچینید و وسایل زینتی، آرایشی و زیور آلات را در آنها قرار دهید. 
 


5.    اتاق نشیمن+ رنگ زیاد= دیوار متفاوت

وقتی یکی از دیوارها رنگ متفاوت و پررنگی داشته باشد، می تواند به خوبی خودنمایی کند و باعث نونواری آن فضا هم می شود. ابتدا باید دیوار مناسب را انتخاب کنید و سپس آن را با رنگی که با وسایل و دکوراسیون خانه تناسب دارد، نقاشی کنید. 
 


6.    اتاق نشیمن+ رنگ کم= نقاشی شومینه

اگر رنگ کمی در اختیار دارید و می خواهید کمی تغییر در اتاق نشیمن ایجاد کنید، به سراغ شومینه بروید. دیواره های اطراف شومینه یا آجرهای آن را با رنگ سفیذ نقاشی کنید. به هیچ عنوان از این کار هراس نداشته باشید و مطمئن باشید، نتیجه زیبایی به دست خواهد آمد. 
 


7.    اتاق نشیمن+ رنگ کم= نونوار کردن آینه قدیمی

اگر آینه قدی قدیم یدارید که کمی رنگ و رو رفته شده است و رقبت نمی کنید از آن استفاده کنید، رنگ باقی مانده در ته قوطی رنگ را بردارید و با قلم‌مو همه قاب آینه را نقاشی کنید. رنگ تازه می تواند آینه های قدیمی را جوان و زیبا کند و با علاقه بسیار هم می توانید آن را در اتاق نشیمن قرار دهید. 
 


8.    راه‌پله+رنگ زیاد= رنگ کردن پله ها

اگر راه پله تاریک با رنگ های تیره دارید، می توانید آنها را رنگ آمیزی کنید. نقاشی آنها کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. به طور مثال، می توانید لبه های سمت چپ و راست را با رنگ سفید و بخش مرکزی را با رنگ روشن دیگری نقاشی کنید. 
 


9.    راه‌پله+رنگ کم= چاپ اعداد

اگر رنگ کمی در اختیار دارید و می خواهید در پله ها تغییری ایجاد کنید، چاپ اعداد روی هر پله گزینه جالبی است. 
 


10.    اتاق کودک+رنگ زیاد= دیوار تخته‌سیاهی

بچه ها عاشق نقاشی کردن روی دیوار هستند. شما هم که دوست دارید در اتاق تغییر ایجاد کنید. با این دو دلیل بسیار قانع کننده، یک سطل رنگ مشکی یا سبز بسیار تیره بخرید و یکی از دیوارهای اتاق کودک را نقاشی کنید. در این حالت می توانید یکی از گوشه های دیوار را به تخته سیاه تبدیل کنید و کودک هرچه دلش می خواهد روی آن ترسیم و بعدش پاک کند. 
 


11.    اتاق کودک+رنگ کم= در جادوئی

دیوار اطراف چهارچوب در اتاق کودک را می توانید با یک طرح زیبا، نقاشی کنید. البته برای این منظور، باید شابلونی داشته باشید که طرح موردنظر را با چسب و کاغذ اطراف در ایجا کنید و سپس رنگ موردنظر را روی آن بکشید. 
 


12.    اتاق کودک+رنگ خیلی کم= نقاشی تاقچه 

اگر روی دیوار اتاق کودک خود قفسه، تاقچه یا طبقه ای را نصب کرده اید، می توانید با رنگ کمی که در اختیار دارید، آنها را نقاشی کنید تا نونوار شوند. 
 


13.    آشپزخانه+رنگ زیاد=دیوار ویژه

اگر مقدار رنگ موجود در خانه زیاد است و تنوع هم دارند، می توانید یک یاز دیوارهای آشپزخانه که بیشتر از همه در چشم است را انتخاب کنید و به سلیقه خود،طرح دلخواه را روی آنها پیاده کنید. 
 


14.    آشپزخانه+رنگ کم= یخچال تخته‌سیاهی

اگر رنگ سبز تیره مخصوص تخته سیاه در خانه دارید و می خواهید به آشپزخانه هویت تازه ببخشید، بد نیست سراغ یخچال بروید. همه جای آن را با رنگ تخته سیاه نقاشی کنید. با این کار دیگر لازم نیست روی آن کاغذ و برگه بچسبانید و کارهای در دست انجام یا پیغام های خود برای دیگر اعضای خانواده را بنویسید. یک بسته گچ تخته سیاه بخرید و در کنار یخچال بگذارید و هرچه دلتان می خواهد روی بدنه آن بنویسید. 
 


15.    آشپزخانه+رنگ خیلی کم= نقش دیواری

اگر رنگ موجود بسیار کم است، یک طرح جالب پیدا کنید و روی دیوار آن را نقاشی کنید. این هم روشی برای ایجاد تنوع است. 
 


16.    رنگ زیاد= کفپوش سفید

کف چوبی اتاق را می توانید با یک سطل پر رنگ سفید، نقاشی کنید.
 


17.    رنگ زیاد= پانل سوراخ‌دار فلزی

برای اینکه برخی وسایل یا آثار هنری موردنظر یا حتی ابزار و وسایل خود را از دیوار آویزان کنید، می توانید از پانل های فلزی مشبک استفاده کنید. برای اینکه جلوه زیبایی داشته باشند، سرتاسر آنها را رنگ کنید و پس از خشک شدن، در هر اتاقی که دوست دارید، قرار دهید. 
 


18.    رنگ کم= جعبه/صندق

جعبه یا صندق های چوبی و قدیمی را می توان با یک قوطی رنگ نونوار کرد و از آنها برای انبار وسایل یا قرار دادن وسایل تزئینی در گوشه و کنار خانه بهره گرفت. 
 


19.    دستشویی+ رنگ زیاد= طرح راه‌راه

با چسب و کاغذ می توانید طرح راه راه روی دیوارهای دستشویی ایجا کنید و با دو رنگ مختلف، آن را نقاشی کنید. ابتدا یکی از رنگ ها را بزنید و پس از خشک شدن کامل، رنگ بعدی را اعمال کنید. 
 


20.    حمام+ رنگ کم=وان حمام

قسمت بیرونی وان حمام را می توانید با مقدار کمی رنگ نقاشی و نونوار کنید. 
 


21.    سرویس بهداشتی+ رنگ خیلی کم= قوطی های رنگی

برای تزئین دستشویی یا حمام می توانید از گلدان های کوچک بهره بگیرید. برای این منظور، قوطی های زیبا را با رنگ های موجود نقاشی کنید. 
 


22.    اتاق غذاخوری+رنگ زیاد=کفپوش طرح‌دار

می توانید کف چوبی اتاق که کهنه و قدیمی شده است را نیز با کمک رنگ، نونوار کنید. آنها را طوری نقاشی کنید که گویا سرامیک شده اند. 
 


23.    اتاق غذاخوری+رنگ کم=زیباسازی بوفه

اگر در اتاق غذاخوری کابینت یا کمد دکوری یا بوفه دارید، فقط بخش جلویی آن را نقاشی کنید تا جلوه تازه ای پیدا کند. 
 


24.    اتاق کار+رنگ زیاد= دیوار نمایش

یکی از دیوارهای اتاق کار را انتخاب کنید و با یک رنگ پررنگ و جیغ آن را نقاشی کنید. سپس همه افتخارات و علاقه مندی های خود را روی آن نصب کنید. 
 


25.    اتاق کار+رنگ کم= تابلوی هنری

اگر رنگ کمی دارید، یک بوم بخرید و روی آن به روشی ساده نقاشی کنید و آن را روی دیوار اتاق کار نصب کنید. 
 


نظر جدید
0%